Zastanawiasz się, czy schody kręcone nadają się do twojego mieszkania? Jeżeli boisz się, że schody ze stali nierdzewnej nie będą pasowały do twojego wnętrza, podpowiadamy: schody tego typu wyglądają dobrze właściwie w każdej aranżacji. Poza tym są bardzo efektowne, bezpieczne i wygodne. W poniższym artykule zebraliśmy najważniejsze informacje na temat schodów nierdzewnych kręconych. Sprawdź, jakie rozwiązania są dla ciebie najlepsze!

Schody ze stali nierdzewnej kręcone lepsze niż schody jednobiegowe

Na pewno zastanawiasz się, dlaczego schody ze stali nierdzewnej spiralne są tak bardzo popularne. Osoby, które kupują tego typu schody wewnętrzne, doceniają je przede wszystkim za ponadczasowość i uniwersalność. W przeciwieństwie do dużych schodów jednobiegowych schody spiralne są niewielkich rozmiarów i idealnie nadają się do małych pomieszczeń. Zwłaszcza dobrze wyglądają w wysokich mieszkaniach loftowych. Poza tym są bardzo uniwersalne i pasują zarówno do tradycyjnych aranżacji, jak i nowoczesnych pomieszczeń. Schody ze stali nierdzewnej kręcone są bardziej wyrafinowane niż proste schody zabiegowe. Ich atutem bez wątpienia jest zatem niebanalny wygląd.

Boisz się, że schody ze stali nierdzewnej spiralne są odważnym wyborem? Niepotrzebnie! Klienci i architekci wnętrz w tej kwestii podzielają zdanie, że schody z nierdzewki kręcone nadają wnętrzu niepowtarzalny charakter. Wyróżniają się też na tle bardziej stonowanych rozwiązań, które dotychczas dominowały w klasycznych wnętrzach.

Gdzie zamontować schody nierdzewne kręcone?

Atutem schodów nierdzewnych kręconych jest bez wątpienia ich uniwersalność. Zwróć uwagę choćby na design schodów tego typu. Z uwagi na materiał, z którego zostały wykonane, wewnętrzne schody nierdzewne spiralne dobrze wyglądają zarówno na tle jasnych ścian, jak i nowoczesnej mozaiki. To właśnie stal nierdzewna sprawia, że schody kręcone wpasowują się w różne style wnętrzarskie. Możesz je zobaczyć zarówno w nowoczesnych mieszkaniach dwukondygnacyjnych, jak i w dużych domach jednorodzinnych utrzymanych w stylu skandynawskim. Schody nierdzewne kręcone będą wyglądały dobrze również w przestrzeniach industrialnych, mieszkaniach w stylu japandi, vintage i modernistycznych. 

Gdzie najlepiej umieścić schody nierdzewne kręcone w mieszkaniu? Możliwości masz kilka, a jedną z nich jest zamontowanie ich pośrodku salonu. To jest jednak opcja dla właścicieli większych przestrzeni. Jeśli do nich należysz, bez wahania możesz umieścić tego typu schody wewnętrzne np. w salonie. Dzięki temu staną się one dodatkową ozdobą pokoju. W małych mieszkaniach dwukondygnacyjnych dobrze jest zamontować schody spiralne tuż przy ścianie. Dzięki temu zaoszczędzimy miejsce, ale i wykluczymy konieczność instalowania balustrady stalowej po obu stronach biegu schodów.

Schody nierdzewne kręcone w mieszkaniu – na to zwróć uwagę

Wybierając schody nierdzewne kręcone do mieszkania, zwróć uwagę na typ schodów. Na rynku jest dostępnych kilka modeli stalowych schodów spiralnych, np. schody kręcone z trójkątnym albo kwadratowym podestem, a także schody z nierdzewki spiralne ze stopniami w kształcie trójkąta lub trapezu. Oczywiście to, na jaki rodzaj schodów nierdzewnych kręconych się zdecydujesz, zależy od typu pomieszczenia, ilości wolnego miejsca do montażu i twoich upodobań.

Podczas poszukiwania idealnych schodów spiralnych do domu lub biura zwróć uwagę na rodzaj balustrady. Najpopularniejsze balustrady do stalowych schodów kręconych to:

Schody nierdzewne kręcone w mieszkaniu to wyjątkowa konstrukcja. Schody tego typu są efektowne i bez wątpienia posłużą ci przez lata. Jeśli montujesz schody kręcone podczas remontu mieszkania, lepiej wybrać schody spiralne nierdzewne z kwadratowym podestem. Do tego dobierz kwadratowy otwór. Kwadratowy podest łatwiej zamontować do gotowej podłogi, a kwadratowy otwór, łatwiej wyciąć niż okrąg. Wybierając schody nierdzewne kręcone, zwróć też uwagę na kształt stopni. Te w kształcie trapezu są nieco większe niż stopnie trójkątne. Pamiętaj też o bezpiecznym posadowieniu słupa nośnego. To właśnie on odpowiada za przyjmowanie obciążeń i podtrzymywanie całej konstrukcji schodów.

Poprzedni artykułBłędy na budowie i odpowiedzialność kierownika budowy. Zleć ekspertyzę budowlaną w Warszawie
Następny artykułPachołki drogowe – przydatne nie tylko na drogach!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj