Chociaż pachołki drogowe stawia się przede wszystkim po to, żeby wyłączyć fragment jezdni z ruchu, nie jest to ich jedyne zastosowanie. Słupki przydają się tam, gdzie trzeba poinformować kierowców, pieszych i rowerzystów, że dalsza droga jest niemożliwa. W ten sposób zapewniają bezpieczeństwo uczestnikom ruchu, a także osobom. Sprawdź, do czego służą słupki ostrzegawcze!

Pachołki drogowe – zastosowanie

Pachołki drogowe przydają się podczas remontów ulic i prac porządkowych na poboczu, ponieważ zwiększają robotników i uczestników ruchu. W ten sposób można też oznaczyć miejsce wypadku, kolizji, czy awarii samochodu. Słupki drogowe mogą również:

  • wyznaczyć tor jazdy,
  • sygnalizować stopniowe zwężanie jezdni,
  • rozdzielić kierunek ruchu pojazdów,
  • zabezpieczyć świeżo odnowione oznakowanie poziome.

Zastanawiasz się, jak wyznaczyć tymczasowo granice działki? Wybierz pachołki drogowe, które możesz też wykorzystać w przydomowym garażu lub warsztacie. Słupki przydają się podczas ustawiania toru przeszkód, dlatego warto je zamówić, gdy chcemy zorganizować festyn rodzinny lub imprezę firmową.

Słupki drogowe – kiedy się przydają

Pachołki sprawdzą się nie tylko na drodze, lecz także na parkingach i chodnikach. W ten sposób można zastawić dziury i zapadliny, aby nie doszło do wypadku. Niejednokrotnie można je zobaczyć na halach produkcyjnych i magazynach. Dzięki temu można tymczasowo oznaczyć obiekt lub daną przestrzeń. Słupki ostrzegawcze przydają się też w galeriach handlowych, ponieważ chronią klientów przed poślizgnięciem się na mokrej powierzchni. Należy podkreślić, że pachołki powinny znaleźć się w wyposażeniu stacji benzynowych. Z ich pomocą nie tylko wydzielisz strefy niebezpieczne, ale również pokażesz klientom, jak powinni jechać. W ten sposób zmniejszysz ryzyko stłuczek na stacji paliw. 

Słupek drogowy informuje o konieczności zachowania szczególnej ostrożności. Oprócz tego pachołki ustawia się na placach manewrowych, aby wyznaczyć tor jazdy. Dzięki temu kursanci wiedzą, jaką trasę mają pokonać. Najechanie lub potrącenie słupków podczas egzaminu na prawo jazdy, kończy go z wynikiem negatywnym. Gumowe pachołki drogowe są elastyczne, dlatego nie uszkodzisz ich, gdy na nie najedziesz. 

Pachołki drogowe – jak je wybrać

Niewielkie pachołki drogowe umieszcza się na jezdni wewnętrznej, poboczach i parkingach, natomiast wysokie słupki można zobaczyć na drodze szybkiego ruchu.  W Polsce zazwyczaj spotkamy się z biało-czerwonymi pachołkami, ale możemy też zamówić słupki z czarno-żółtymi, biało-zielonymi, czy biało-niebieskimi pasami. Akcesoria zostały oklejone folią odblaskową, dzięki czemu widoczne są z daleka. Na słupkach można umieścić znak postoju, w ten sposób wyznaczają powierzchnię wyłączoną z ruchu. 

Zanim wybierzesz pachołki drogowe, sprawdź, czy zostały wykonane z PCV. Dzięki temu zyskujesz pewność, że słupki cechują się odpornością na uszkodzenia mechaniczne i niekorzystne warunki atmosferyczne. Jeśli chcesz postawić stożki w miejscach narażonych na silne podmuchy wiatru, poszukaj egzemplarzy, które mają obciążoną podstawę. W ten sposób pachołki pozostaną na swoim miejscu podczas wichury.

Poprzedni artykułSchody nierdzewne kręcone w mieszkaniu – to się sprawdza
Następny artykuł5-letni obowiązkowy przegląd domu wykonasz z dobrym rzeczoznawcą budowlanym!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj