Choć mogłoby się wydawać, że w kwestii konstrukcji drzwi niewiele jest już do poprawy, to producenci są innego zdania. Na rynku regularnie pojawiają się interesujące nowości i modyfikacje. Kilkanaście lat temu za taką uchodziło wprowadzenie do oferty drzwi bezprzylgowych, które dziś cieszą się ogromną popularnością. Co różni je od klasycznych drzwi przylgowych? Tego już dowiesz się z naszego artykułu. Zapraszamy do lektury.Niewielka zmiana, duży efekt

Od razu wyjaśnijmy, na czym właściwie polega różnica między drzwiami przylgowymi a bezprzylgowymi. Jak sama nazwa wskazuje, te drugiej nie posiadają przylgi, a to oznacza, że zawiasy drzwi są ukryte między skrzydłem a ościeżnicą. Dzięki temu zabiegowi po zamknięciu drzwi tworzy się gładka, jednolita powierzchnia, bez widocznego „progu” na styku skrzydła z ościeżnicą.

Brak przylgi ma zatem na celu głównie poprawienie wyglądu drzwi, które prezentują się bardziej nowocześnie, świetnie korespondując ze współczesnym, minimalistycznym i utylitarnym designem wnętrz. Jeśli cenisz sobie prostotę, elegancję i funkcjonalność, to takie drzwi z pewnością przypadną Ci do gustu.

Nie oznacza to natomiast, że drzwi przylgowe odeszły do lamusa. Wciąż nie brakuje ich entuzjastów, którzy cenią sobie klasyczne rozwiązania w dziedzinie designu. Drzwi z przylgą będą bardzo dobrym wyborem do wnętrz o tradycyjnym wystroju, ale też tych urządzonych zgodnie z zasadami stylu glamour czy paryskiego.

Zalety i wady drzwi bezprzylgowych

Drzwi bezprzylgowe od lat cieszą się dużą popularnością, za co odpowiada szereg zalet skrzydeł pozbawionych przylgi. Wspomnijmy tutaj tylko o:

  • Znakomitej estetyce;
  • Jednolitej powierzchni, co nie tylko dobrze wygląda, ale też ułatwia utrzymanie drzwi i ościeżnicy w czystości;
  • Oszczędności miejsca (drzwi bezprzylgowe doskonale sprawdzają się w małych pomieszczeniach, gdzie nawet kilkanaście milimetrów robi różnicę).

Oczywiście drzwi bezprzylgowe nie są pozbawione wad, spośród których szczególną uwagę należy zwrócić na:

  • Koszty – drzwi bezprzylgowe zwykle są droższe od modeli przylgowych, co może robić wyraźną różnicę w sytuacji konieczności zakupu np. kilkunastu par drzwi;
  • Nowoczesny design sprawia, że takie drzwi mogą nie pasować do wnętrz urządzonych w klasycznym stylu. Nie jest to zatem rozwiązanie uniwersalne.

Zalety i wady drzwi przylgowych

Drzwi przylgowe wciąż mają wielu zwolenników, dlatego znajdziemy je w ofercie każdego czołowego producenta i salonu drzwi. Najważniejsze zalety klasycznych skrzydeł to:

  • Uniwersalny design, będą pasować do praktycznie każdego stylu wykończenia wnętrza;
  • Niższa cena w porównaniu z drzwiami bezprzylgowymi;
  • Większy wybór modeli drzwi;
  • Są łatwiejsze, szybsze i tańsze w montażu.

Po stronie wad drzwi przylgowych należy natomiast zapisać to, że nie każdemu spodoba się klasyczny wygląd skrzydła z przylgą, jak i fakt, iż zajmują one nieco więcej miejsca w pomieszczeniu, a odsłonięte zawiasy są stosunkowo trudne w czyszczeniu.

Podsumowując: zarówno drzwi przylgowe, jak i bezprzylgowe, mają swoje zalety i wady. Trzeba je dokładnie przeanalizować przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie jednych lub drugich skrzydeł.

Więcej wskazówek, które mogą Ci ułatwić decyzję o wyborze drzwi przylgowych lub bezprzylgowych, znajdziesz w artykule na stronie internetowej https://www.drzwi-inside.pl/drzwi-bezprzylgowe-a-przylgowe-poznaj-podstawowe-roznice/.

Porównaj oba rodzaje drzwi „na żywo”

Zanim zdecydujesz się na zakup czy to drzwi z tradycyjną przylgą, czy bez niej, na pewno warto wybrać się do dobrego salonu i naocznie porównać oba rodzaje skrzydeł. Taką możliwość daje Ci salon DRZWI INSIDE, jeden z najlepiej ocenianych salonów drzwi w Katowicach, mieszczący się w galerii HOME CONCEPT.

Na miejscu znajdziesz nie tylko olbrzymi wybór drzwi czołowych producentów, ale też skorzystasz z fachowego doradztwa ekspertów oraz kupisz drzwi z wygodną i bardzo opłacalną usługą profesjonalnego montażu.

Poprzedni artykułFarma drewna- sprawdzony adres dla szukających składu drewna w Katowicach
Następny artykułŚwiadectwo energetyczne Toruń – jakie korzyści przynosi właścicielom nieruchomości?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj