Setki razy widzieliśmy stare opony samochodowe zapełnione ziemią oraz oprawione kwiatami. Stoją przy zajazdach, w wiejskich ogródkach, w tradycyjnych parkach. Jedno jest pewne: wyglądają nieestetycznie. Można natomiast z opony stworzyć oryginalne arcydzieło tworząc ciekawy kwietnik. Opony można zabarwić na jaskrawe odcienie, wyciąć z nich wzory czy zawiesić na ścianie.

Dekoracje z opon do ogrodu

Z pewnością każdy posiadacz pojazdu przynajmniej raz w życiu stawiał sobie pytanie: co zrobić z wykorzystaną oponą? Zajmuje ona natomiast wiele miejsca, nie jest za efektowna, natomiast przy tymże – jest niezwykle silna. Porzucona ot tak, w ogrodzie, będzie go zatem zniekształcać. Można ją niewątpliwie wyrzucić – guma jest następnie wykorzystywana poprzez profesjonalne spółki. Należałoby natomiast popatrzeć na oponę odmiennie oraz odnaleźć pomysł na jej opcjonalne zastosowanie. Szczególnie iż na świecie jeszcze bardziej znane są tzw. „ogrody oponowe” (Tyre Garden), pełne opon wykorzystanych w nowej roli.

Ozdoby z opon – donice oraz kwietniki

Donicę można wykonać z jakiejkolwiek opony o wielkości przynajmniej 10 cm. Nie wyrzucajmy felgi, jednak ułóżmy ją na podłożu opony, na ziemi – znajdujące się w niej wyloty będą działać jako odpływowe. Do środka wsypujemy ziemię oraz sadzimy kwitnące rośliny. Doniczkę z opon można zabarwić na dobrany odcień, udekorować wzorem, wykonać w niej nacięcia zapewniające przyznanie atrakcyjnej formy (np. kwiatu), wykończyć wyrzeźbioną w gumie „falbanką”. Wcześniej należy natomiast odpowiednio dobrać dla niej miejsce – po wypełnieniu ziemią oraz podlaniu roślin będzie niezwykle ciężka. Parę opon można również spiętrzyć jedna na drugiej – w tenże sposób powstanie kwietnik z opon.

Jak zrobić ozdobną donicę ze starej opony?

Utylizacja starych opon samochodowych jest droga, zatem należałoby odnaleźć dla nich jakieś wykorzystanie. Zabarwione na biało opony od lat panowały w wiejskich ogródkach, lecz nie prezentowały się niezwykle efektownie. Dzięki pomysłowości wielu osób zrobienie interesujących przedmiotów ze starych opon nie jest obecnie wcale ciężkie. Zabarwione na piękne odcienie, dobrze rozkrojone opony dominują w ogrodach jako piękne donice, kwietniki lub ogrodowe rzeźby.

Czym najlepiej będzie pomalować opony?

Kwietniki zrobione z opon to doskonałe uzupełnienie ogrodu, zwykła czarna opona może zmienić się w pełen odcieni kwietnik łączący ze sobą barwy kwiatów oraz środowiska. Można co prawda odmalować oponę zwykłą białą farbą, natomiast nie musimy się ograniczać. Dostępne na rynku odcienie pozwalają zmienić oblicze starych opon. Malować możemy tak rzeczywiście prawie każdą farbą, zwykła akrylowa pozwala pokryć gumową przestrzeń. Zdecydowanie doskonalszym doborem będzie natomiast farba olejna, jaka w odróżnieniu od poprzednika nie będzie zmywana wraz z deszczem. Zabarwione na prosty odcień opony możemy też udekorować wzorami – najłatwiej zrobimy je przy wykorzystaniu skończonych wzorów. Należałoby przy owej możliwości spróbować farby w aerozolu do wykorzystań ozdobnych, jakie efektywnie pokrywają przestrzenie zrobione z różnorodnych produktów, w tymże wielu tworzyw syntetycznych. Są wytrzymałe na oddziaływanie elementów zewnętrznych, zatem możemy oczekiwać, iż efektywnie upiększą oponę na długi czas.

Poprzedni artykułSzopa na narzędzia- jak ją dobrze zaprojektować?
Następny artykułJakie domy są najtańsze w budowie? Podpowiadamy!

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj