Ważnym, chociaż dość często bagatelizowanym elementem mebli kuchennych są cokoły. Umieszczone w dolnej części szafek, zgrabnie dopełniają całą aranżację, a jednocześnie mają za zadanie ograniczenie przedostawania się różnego rodzaju zanieczyszczeń pod meble. Cokoły kuchenne mocuje się na sam koniec, kiedy szafki znajdują się już na swoim miejscu. W jaki sposób należy je prawidłowo zamontować? Wyjaśniamy w tym artykule.

Cokoły do mebli kuchennych – rodzaje i funkcje

W nowoczesnej kuchni, każdy element powinien być do siebie dopasowany kolorystycznie oraz stylistycznie. Zadaniem cokołów jest dopełnienie wyglądu mebli w taki sposób, aby całość prezentowała się spójnie i harmonijnie. Niektórzy decydują się na rezygnację z tych elementów, my jednak jesteśmy zdania, że zdecydowanie warto je stosować. Dlaczego? Cokoły kuchenne skutecznie maskują nóżki, na których stoją szafki. Dzięki temu zabudowa kuchenna prezentuje się spójnie i estetycznie. Ponadto, w kuchni z zamontowanymi u dołu szafek cokołami, zdecydowanie łatwiej jest utrzymać czystość – brud nie przedostaje się wówczas pod meble. To ważny argument, który warto przedstawić swoim Klientom rozważającym rezygnację z cokołów w kuchni. 

Kolekcja RAUBASE od renomowanego producenta – firmy REHAU – to rozbudowana oferta cokołów meblowych w wielu wariantach do wyboru. Oferta firmy zainteresuje profesjonalne firmy monterskie oraz architektów i projektantów wnętrz. Marka REHAU dzięki zdobytemu doświadczeniu projektuje rozwiązania, które czynią życie swoich klientów prostszym, komfortowym i piękniejszym. Ofertę standardową tworzy sześć dekorów, które można zamawiać nawet w niewielkich ilościach. Warto podkreślić, że cokoły z linii RAUBASE są wodoodporne i stanowią skuteczną barierę nie tylko przed zabrudzeniami, ale także przed wilgocią oraz wodą. 

Cokoły kuchenne – prawidłowy montaż

Aby cokoły dobrze spełniały swoje zadanie, muszą oczywiście być prawidłowo zamontowane. W tym celu producenci dołączają do nich specjalne akcesoria umożliwiające sprawny montaż. RAUBASE to kompleksowy system składający się z cokołów, narożników wewnętrznych i zewnętrznych, zaślepek i uszczelek. Komplet dopasowanych akcesoriów zapewnia łatwy, szybki i stabilny montaż oraz estetyczny efekt. Mocowanie staje się jeszcze prostsze dzięki uniwersalnym metalowym klipsom, które jednocześnie dbają o to, aby uszczelki odpowiednio przylegały do cokołów. 

Prawidłowo zamontowane, cokoły kuchenne pięknie uzupełniają aranżację kuchni, wieńczą wystrój i gwarantują doskonały efekt wizualny. Oczywiście ważnym aspektem jest odpowiednie dopasowanie cokołów do frontów szafek, dzięki czemu będą one zgrabnie ze sobą współgrać. Dzięki bogatej kolekcji dekorów w cokołach RAUBASE, bez problemu dopasujesz idealny kolor i wzór do szafek kuchennych, a całość będzie idealnie ze sobą harmonizowała. 

Cokoły kuchenne to rozwiązanie, które od lat znajduje praktyczne zastosowanie w każdej kuchni. Jeśli w swoich projektach cenisz dbałość o detale, a jednocześnie zależy Ci na tym, aby zaprojektowane meble cechowały się funkcjonalnością, cokoły z linii RAUBASE to trafiony wybór.

Poprzedni artykułWiaty rowerowe. Czemu warto się na nie zdecydować?
Następny artykułKlucz do efektywnego systemu odwodnienia- rury przepustowe

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj