Wiaty garażowe, stojaki rowerowe czy altany śmietnikowe to ważny, chociaż przez niektórych zapominany element aranżacji ogrodów, podwórek czy parkingów. Są znacznie tańsze i łatwiejsze w montażu niż tradycyjne garaże, a skutecznie zabezpieczają przechowywane pod nimi przedmioty przed różnymi niekorzystnymi czynnikami. Co jednak warto o nich wiedzieć?

Producent wiat garażowych, wiat stadionowych i innych o konstrukcji stalowej

Wiaty zapewniają niezawodną ochronę pojazdów oraz innych cennych przedmiotów przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Mogą chronić samochody, motocykle, rowery, narzędzia i inne przedmioty przed deszczem, śniegiem, słońcem, spadającymi liśćmi, ptasimi odchodami lub wiatrem.  Dobry producent wiat, stosując odpowiednio dobrane materiały, jest w stanie zagwarantować ich wytrzymałość i odporność na trudne warunki.

Czemu warto postawić na wiaty samochodowe? Przed czym chronią wiaty garażowe?

Wiaty rowerowe i garażowe warto stosować z co najmniej kilku powodów. Po pierwsze – zapewniają skuteczną ochronę przed deszczem i śniegiem. Dzięki temu można zredukować ryzyko rozwoju korozję i związanych z nią uszkodzeń mechanicznych. Po drugie, wiaty garażowe zapewniają skuteczną przed słońcem. Promieniowanie UV może prowadzić do wyblaknięcia lakieru samochodowego oraz uszkodzeń innych materiałów. Po trzecie zaś – wiaty garażowe zabezpieczają przed gradem, który może spowodować poważne uszkodzenia różnych przedmiotów.

Wiaty rowerowe i inne elementy małej architektury. O czym pamiętać przy wyborze?

W porównaniu z tradycyjnymi, zamykanymi garażami, wiaty garażowe często okazują się także znacznie wygodniejsze. Dzięki temu, że są pozbawione ścian i bramy, ich użytkownicy nie muszą szukać kluczy za każdym razem, gdy chcą otworzyć garaż. Okazuje się to szczególnie ważne w czasie złej pogody, gdy każda sekunda spędzona na deszczu lub mrozie jest ważna. Spore znaczenie ma też łatwość montażu – wiaty nie wymagają przygotowywania fundamentów i prac murarskich, a koszty zakupu konstrukcji w porównaniu do murowanego garażu są znikome. Pod wiatą można zamontować różne elementy wyposażenia – np. stojaki rowerowe – dostosowując je do własnych potrzeb.

Wiaty śmietnikowe i zadaszenia tarasów odporne na uszkodzenia mechaniczne

Jak widać, wiaty garażowe mogą okazać się doskonałą alternatywą dla zwykłych garaży. Chronią przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi, zapewniają wygodę oraz sprawiają, że przechowywane przed nimi przedmioty są odpowiednio zabezpieczone. Są bardzo praktycznym rozwiązaniem, a przy tym umożliwiają znaczną redukcję wydatków. To również inwestycja w efektywną ochronę pojazdów i innego mienia, a wykonanie z wytrzymałych materiałów gwarantuje ich długowieczność. Warto zdecydować się na jedną z nich i cieszyć się spokojem przez wiele lat.

Poprzedni artykułNowoczesne garaże blaszane- perfekcyjne połączenie stylu i funkcjonalności
Następny artykułJak montować cokoły?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj