Windy towarowe stanowią wręcz niezbędny element wyposażenia magazynu, zwłaszcza wielkopowierzchniowego czy wysokiego składowania. Mówimy tutaj o urządzeniach dźwigowych, które umożliwiają szybkie i bezpieczne przenoszenie ładunków w kierunku góra-dół, oszczędzając tym samym mnóstwo czasu, energii i praktycznie eliminując ryzyko urazów wśród pracowników magazynu. Jak wybrać windę towarową dla siebie? Dlaczego warto zainwestować w takie rozwiązanie?

Winda towarowa – doskonałe uzupełnienie zaplecza magazynowego

Jeśli posiadasz firmowy magazyn (lub wynajmujesz powierzchnię magazynową), to dobrze wiesz, jak dużym wyzwaniem jest tzw. transport bliski towarów. Ten proces ma kluczowe znaczenie dla zarządzania magazynem, stąd warto zainwestować w urządzenia, które mogą go znacząco przyspieszyć, zwiększając przy tym bezpieczeństwo tak ludzi, jak i towarów.

W te oczekiwania bardzo dobrze wpisują się właśnie windy towarowe, które są coraz częściej wybieranym uzupełnieniem dla standardowych wózków widłowych, a nierzadko wręcz stanowią dla nich alternatywę.

Do najważniejszych zalet wind towarowych zaliczymy: kompaktową budowę (winda zmieści się tam, gdzie nie wjedziemy wózkiem widłowym), łatwość obsługi, spory udźwig, wysoki poziom bezpieczeństwa operatora windy oraz uniwersalność zastosowania (windę można wykorzystać do transportowania wielu bardzo różnych towarów).

Na co zwrócić uwagę przy wyborze windy towarowej?

Na początek warto skupić się na parametrach roboczych danej windy i dopasować je pod kątem rzeczywistych potrzeb przedsiębiorstwa. Najpopularniejsze windy towarowe dostępne na polskim rynku oferują udźwig w zakresie od około 200 do 1000 kilogramów, co powinno zaspokoić potrzeby większości przedsiębiorców dysponujących własnym zapleczem magazynowym/logistycznym.

Kolejną kwestią, którą radzimy dokładnie przeanalizować, jest preferowany rodzaj windy – czy ma to być typowa winda towarowa, czy może bardziej wszechstronna winda towarowo-osobowa. Wszystko zależy tutaj od indywidualnych potrzeb przedsiębiorcy – jeśli nie masz pewności, które rozwiązanie będzie lepsze dla Twojego biznesu, to zawsze warto skorzystać z profesjonalnego doradztwa technicznego ekspertów z zakresu doboru urządzeń dźwigowych.

Ograniczony budżet? Rozważ zakup używanej windy towarowej

Urządzenia dźwigowe, zwłaszcza renomowanej marki, to stosunkowo kosztowne konstrukcje. Nie każdy przedsiębiorca może sobie pozwolić na zakup fabrycznie nowej windy, a już szczególnie kilku wind na potrzeby większego magazynu.

W takiej sytuacji warto rozważyć wybór urządzenia dźwigowego z drugiej ręki, ale tylko pod jednym warunkiem: winda musi pochodzić z pewnego źródła i być dokładnie sprawdzona pod kątem sprawności oraz bezpieczeństwa jej użytkowania.

Zakup używanej windy towarowej, która spełnia powyższe warunki, nie wiąże się z żadnym ryzykiem, a może być dobrym sposobem na oszczędności przy jednoczesnym zyskaniu przydatnego sprzętu na potrzeby magazynu, zaplecza logistycznego, placu budowy etc.

Polecany producent wind towarowych

Wybierając windę towarową czy towarowo-osobową warto kierować się kryterium jakości wykonania, a tym samym niezawodności. Winda to sprzęt, który z pewnością będzie intensywnie użytkowany, często na granicy parametru maksymalnego udźwigu. Chcąc uniknąć problemów związanych z częstymi awariami windy i wysokich kosztów jej obsługi serwisowej, dobrze będzie postawić na podnośnik sprawdzonego, renomowanego producenta.

Bardzo dobrą opinią wśród profesjonalistów cieszą się windy towarowe i towarowo-osobowe marki GEDA, której generalnym, bezpośrednim dystrybutorem w Polsce jest spółka Marut Maszyny i Urządzenia.

Spółka zapewnia nie tylko sprzedaż wind towarowych GEDA (w tym używanych, po profesjonalnym remoncie), ale także doradztwo techniczne, serwis gwarancyjny i pogwarancyjny oraz bezpośredni dostęp do oryginalnych części zamiennych.

Z ofertą wind towarowych i towarowo-osobowych GEDA dostępnych w Marut Maszyny i Urządzenia można się zapoznać na stronie https://geda-polska.pl/.

Poprzedni artykułBelki drewniane na stropach- jakim stylem stworzą udaną kompozycję?
Następny artykułSzkolenie na operowanie wózkiem widłowym: jakie możliwości otwiera kurs?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj