Wybór narzędzi do domowego warsztatu nie może być dziełem przypadku. Których z nich nie powinno zabraknąć w skrzynce narzędziowej każdego majsterkowicza i dlaczego warto kupować je w zestawie? Odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania!

Cena czy jakość – czym kierować się przy zakupie narzędzi?

Skompletowanie od podstaw zestawu narzędzi będzie sporą inwestycją. W trakcie tego rodzaju zakupów nie zawsze jednak musimy sięgać po przedmioty z górnej półki cenowej. Za stosunkowo niewielkie pieniądze można bowiem kupić profesjonalne zestawy, różniące się jednak wielkością od zdecydowanie droższych propozycji. 

Podejmując ostateczną decyzję, warto również przejrzeć ofertę sklepów z bogatym asortymentem. Jedną z nich znajdziesz na stronie www.akutools.pl, należącej do wiodącej na rynku marki. Tutaj zakupić można zarówno drogie narzędzia od czołowych producentów, jak i mniejsze zestawy, w pełni odpowiadające potrzebom domowych majsterkowiczów. Taka oferta na każdą kieszeń to idealne rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy poszukują równowagi między ceną a jakością zakupionych narzędzi. 

Które narzędzia warto kupić w zestawie?

Na ostateczną decyzję w tym zakresie powinna wpływać przede wszystkim specyfika wybranego zestawu. Wiele zależy bowiem od tego, jak będzie on użytkowany i do jakich prac wykorzystywane będą znajdujące się w nim narzędzia. I tak zestaw:

 • do samochodu powinien zawierać klucze płaskie, wysokiej jakości szczypce, śrubokręty i grzechotkę z przedłużką,
 • do motocykla musi składać się z kluczy dynamometrycznych różnej wielkości, dobrej jakości śrubokrętów i kluczy nasadowych,
 • do roweru w podstawowej wersji powinien zawierać zarówno małe i średnie śrubokręty, jak i klucze imbusowe, oczkowe i płaskie.

W przydomowym warsztacie nie powinno zabraknąć również uniwersalnych narzędzi, które przydadzą się w trakcie drobnych prac domowych i niewielkich napraw, co warto mieć na uwadze, kompletując swoją pierwszą skrzynkę.

Jakie są najlepsze narzędzia?

Dlaczego warto kupować narzędzia w zestawie?

Kupowanie zestawów narzędziowych to nie tylko wygodne, ale również atrakcyjne pod względem finansowym rozwiązanie. Dzięki niemu możemy mieć zawsze pod ręką to, co niezbędne, by wykonać drobne naprawy w domu lub prace w warsztacie. Sporą popularnością, zarówno wśród domowych majsterkowiczów, jak i u profesjonalistów, cieszą się takie marki, jak Milwaukee, Stanley czy Baumajster. Wybór tych wiodących producentów z pewnością nie będzie determinował konieczności częstej wymiany uszkodzonych czy zużytych narzędzi. Ich cena może być natomiast znacznie atrakcyjniejsza niż w przypadku zakupu pojedynczych modeli. W tym kontekście warto jednak mieć na uwadze skład poszczególnych zestawów, który będzie pozwalał na częste wykorzystanie jego poszczególnych elementów.   

Które elektronarzędzia przydadzą się w każdym warsztacie?

Dobrej jakości elektronarzędzi nie powinno zabraknąć w żadnym warsztacie. Kupując je w zestawie od jednego producenta, możemy liczyć na podobną jakość, trwałość i efektywność ich pracy. W skrzynce narzędziowej powinny znaleźć się przede wszystkim:

 • mocna wiertarka, umożliwiająca wiercenie w różnego rodzaju materiałach, w tym również w drewnie lub w betonie,
 • praktyczna wkrętarka, której potencjał można wykorzystać np. przy składaniu mebli,
 • szlifierka, wykorzystywana do cięcia, przecinania lub polerowania różnych materiałów,
 • lutownica, stosowana w celu łączenia ze sobą metalowych elementów. 

I choć zakup zestawu elektronarzędzi to z reguły spora inwestycja, z pewnością zwróci się ona z nawiązką w trakcie wykonywania prac w domu czy ogrodzie, bez konieczności korzystania z odpłatnej pomocy profesjonalisty. 

Gdzie kupić aku narzędzia?

Które zestawy narzędzi ręcznych warto posiadać?

Narzędzia ręczne to kolejna kategoria przedmiotów, które powinny znaleźć się w skrzynce każdego majsterkowicza. Nic dziwnego, bo to właśnie dzięki nim możliwe jest wykonanie większości prac. Zarówno w amatorskim, jak i w profesjonalnym warsztacie, nie może zabraknąć więc zestawu:

 • kluczy o różnych rozmiarach,
 • śrubokrętów – małych i dużych,
 • wierteł o różnych rozmiarach i przeznaczeniu,
 • kombinerek i młotków.

Wybierając taki zestaw, warto sugerować się nie tylko własnym budżetem, ale również przydatnością znajdujących się w nim akcesoriów oraz opiniami innych użytkowników, najlepiej świadczącymi o jakości produktów i ich funkcjonalności. 

Poprzedni artykułOkna trzyszybowe – co warto wiedzieć?
Następny artykułPręty kwasoodporne – niezawodność i wielofunkcyjność w różnych branżach

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj